Türkiye'nin En İyi Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin En İyi Forumu

Ceponline

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tarihte Bugün / 16 Ağustos..

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Tarihte Bugün / 16 Ağustos.. Empty
MesajKonu: Tarihte Bugün / 16 Ağustos..   Tarihte Bugün / 16 Ağustos.. Icon_minitimeC.tesi Ağus. 16, 2008 1:20 pm

1556: İstanbul'daki Süleymaniye Camisi törenle açıldı.
1925: Charlie Chaplin'in 'Altına Hücum' adlı filmi gösterime girdi.
1945: Roman yazarı Mahmut Yesari 50 yaşında İstanbul'da hayata veda etti.
1948: Milli Kütüphane Ankara'da hizmete açıldı.
1953: Papa XII. Pius'un verdiği imtiyazla İzmir Selçuk'ta inşa edilen Meryemana Evi açıldı. Kutsal Meryem'in son günlerini yaşadığı yerlerden biri olarak kabul edilen Bülbül Dağı'ndaki Meryemana Evi'nde yapılan törenle Hıristiyanlar hacı oldu.
1954: Murat Güler Manş Denizi'ni yüzerek geçen ilk Türk oldu.
1958: ABD'li şarkıcı Madonna doğdu.
1962: Türk hava sahasını ihlal eden iki Irak uçağı düşürüldü. Irak iki gün sonra Türkiye'ye bir nota verdi ve Türkiye'yi Molla Mustafa Barzani'ye yardım etmekle suçladı.
1974: Kıbrıs'ta ikinci barış harekatının son günü Lefke ve Omorfo alındı. Lefkoşa bombalandı.
1977: Rock n Roll Kralı Elvis Presley evinde ölü bulundu.
1983: Milliyet gazetesinin yayını İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı tarafından durduruldu.
1996: Şanlıurfa'da sezaryenle anne olan Müzeyyen Işıkgöz Kızılay'dan alınan kandan AIDS'e yol açan HIV virüsü kaptı.
1997: İlköğretimin 8 yıl zorunlu ve kesintisiz olmasını öngören yasa tasarısı 242'ye karşı 277 oyla TBMM'de kabul edildi.
2007: 60'ıncı Hükümetin Bakanlar Kurulu listesi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e sunuldu. Erdoğan Sezer'in Bakanlar Kurulu listesini yeni cumhurbaşkanına sunmasını istediğini söyledi.

Tarihte Bugün / 16 Ağustos..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-